Інструкція підключення камер заднього виду до монітора
Підключення камер заднього виду (огляду) до монітора
В цій статті детально розписано і намальовані схеми, а також фото підключення камера заднього виду допомогою проводів і бездротових модулів, дізнаєтеся, що таке збудливий провід, розвіємо кілька помилок і після прочитаної статті Ваші пізнання в даному питанні будуть на хорошому рівні.
Паркувальні лінії мають всі камери заднього виду, також камери виводять отзеркаленное відображення на монітор, що б ви Ваш «мозок» бачив звичне зображення, як у дзеркалі, до якого він звик. Паркувальні лінії не показують відстань (достатньо змінити кут нахилу камери і відстань між лініями буде вже іншим), вони зроблені для того, щоб з часом Ви самі завдяки лініям адаптувалися до кордонів машини і відстанню до перешкод. Камери заднього виду в якості фронтальних камер не підходять.
Інфрачервона підсвітка на камері заднього виду виводить зображення при достатньому освітленні в кольоровому вигляді, а при недостатньому завдяки ІЧ-підсвічування виводить зображення в чорно-білому вигляді приблизно на 5 метрів. Так, що їх наявність на камерах заднього виду актуально, на відміну реєстраторів, де вони носять рекламний характер «нічної зйомки» без практичного застосування, що не можна сказати про світлодіодне підсвічування на камерах заднього виду-краще без них, ніж з ними!
Камери заданого виду комплектуються відео шнуром 5-6 метрів, в разі необхідності його можна подовжити (дроти не екрановані, мають 2 жили в простих шнурах і 3 жили з проводом збудження), а також проводом живлення метрової довжини (дві жили, можна подовжити) для підключення до ліхтаря заднього ходу.
Провід збудження (активації)-це провід, який активує монітори в режим заднього виду «плюсовим» струмом. Провід збудження частіше необхідний для штатних магнітол та 7"-дюймових моніторів (даний момент потрібно уточнювати в технічних характеристиках монітора). Провід збудження, як правило, не вимагається для моніторів 3,5" - 4,3"-дюйма і на деяких штатних магнітолах включення заднього виду відбувається за відеосигнали. Не намагайтеся «схитрувати», запитывая монітори заднього ходу від проводу збудження, так як в подальшому монітора потрібно більше часу на включення (нормальне включення за 0,5 секунди, через дріт збудження потрібно близько 3-х секунд).
Монтаж камери заднього виду
Погана ідея встановлювати камери заднього виду за склом салону авто з розрахунку, що так камера буде в чистоті, так як вона сама себе тьмяним, не дозволить побачити нижні кордону машини, з-за великого кута огляду буде виводити зображення непотрібних деталей машини. Якщо хочете довести, що камеру заднього огляду можна встановити за склом, то це Ваше рішення. Деяким власникам авто можна вирішити питання чистоти камери просто вивівши додаткову форсунку на камеру заднього виду від омивача заднього скла. Відразу розвіємо міф, що Ваша камера представляє інтерес для вандалів, наркоманів: не обірвавши дроти її не демонтувати, отже, вона нічого не буде коштувати в зіпсованому вигляді, а другий момент, на практиці це поодинокі випадки, так і хто її купить, навіть якщо вона буде цілою. Задайтеся простим питанням: ви знімаєте двері, антенки, бічні дзеркала, протитуманні фари, шильдики-адже вони теж представляють інтерес для вандалів. Камери заднього виду не підходять в якості камери для реєстратора, залиште цю мрію в спокої і не втрачайте це Ваш час. Хорошим місцем для установки камери на авто можна вибрати місце поруч з підсвічуванням номери, хоча різноманітність видів камер заднього виду дозволить вибрати і інші місця для монтажу камери заднього виду: у спойлер, в рамці номери, в бампер, в личинку замку, штатну камеру в ліхтар підсвічування номера. Тільки при виборі камери не забувайте, що деякі камери заднього огляду мають певне положення для монтажу, що відео не вийшло перевернутим.
Способи монтажу камери заднього виду:
- у гніздо підсвічування номера або в ручку багажника або місце для камери-збитку машині не наноситься;
- камера в рамці номери-дірку для шнура не видно, так як вона за рамкою;
- врізна камера-за принципом вічка, зручно серед датчиків паркування, в личинку замку або просто корпус;
- на шворні-мінімальний збиток, так як провід проходить через сам штир, непомітна, установка штирем вгору;
- накладні-мають певний кут і мінімальні розміри, часто мають певне положення для монтажу:
- на кронштейні зручні тим, що можна виробляти монтаж практично у всі місця і змінювати кут нахилу камери і розвертати зображення.
Монітори можна встановити, як на торпеду і під стелю з допомогою скотча на кріплення, а також можна придбати монітор в дзеркалі заднього виду, який встановлюється на штатний дзеркало за допомогою самозажимных лапок (виходить надійно). Деякі моделі дзеркал мають настройку яскравості і контрастності. 7-ми дюймові монітори і магнітоли здатні перевертати і дзеркаль зображення. Є моделі які встановлюються під стелю або козирок.
РОЗ'ЄМИ ДЛЯ ПІДКЛЮЧЕННЯ
Монітори і дзеркала заднього виду мають три штекера. Один кінець відповідає за подачу живлення 12В. Два інших відповідають за подачу відеосигналу. При підключенні однієї камери не має значення до жовтому або білому колокольчику підключатися. Якщо Ви підключаєте задню камеру і фронтальну, то білий штекер буде відповідати за фронтальну камеру, а жовтий за камеру заднього виду (може і навпаки), при цьому фронтальна камера виводить зображення постійно, але коли прийде сигнал від камери заднього виду, то монітор з пріоритетності сам перемкне зображення на камеру заднього виду.
СПОСОБИ ПІДКЛЮЧЕННЯ
Підключення за допомогою бездротових модулів. Є два види бездротових модулів: для RCA-дзвіночок-тюльпан і 2,5 мм mini-jack на 4 піна для підключення навігаторів з відео входом. Не треба їх називати вайфаевскими або блютузными, ніякого відношення до них вони не мають, хоча і працюють на тій же часте 2,4 ГГЦ. При підключенні за допомогою RCA один модуль підключається до ліхтаря заднього ходу, а до нього вже сама камера; другий модуль підключається до харчування і монітора. Дані модулі не підходять до магнітоли і моніторів, яким потрібно провід порушення!!! Другий тип модулів 2,5 mini-јаскдля підключення навігаторів. Тут теж саме, тільки для навігатора модуль встановлюється перед навігатором, а в нього вже встромляється зарядка від навігатора. Часто модулі навіть різні по виду (виробника), взаємозамінні. Так само бездротові камери не підходять до камер заднього виду, які встановлюються за допомогою штиря, так як в даному випадку у камери інший роз'єм для підключення відео шнура.
Підключення камери від заднього ходу (класично). Камера підключається до проведення заднього ходу: плюс до плюса, мінус до мінуса. При включенні задньої швидкості від ліхтаря заднього ходу йде на камеру заднього ходу, а вона посилає сигнал на включення монітора автоматично, так що додаткових маніпуляцій не треба робити. Камера заднього ходу автоматично відключається при відключенні заднього ходу. Камера підключається за допомогою шнура, який спочатку є на розведенні поруч з камерою або з допомогою провід зі штекером, для якого на розведенні камери є штекер. Важливий момент, при підключенні простих моніторів провід порушення не потрібно, для магнітол та моніторів 7"-дюймовий він, як правило необхідний, (уточнюйте у характеристиках магнітоли). Якщо відео шнур не має дроти збудження, то простягніть паралельно йому одну жилу, яка буде підключена до ліхтаря заднього виду одним кінцем «плюсом», а другим кінцем буде підключений до проводу «revers» на магнітолі.
ПІДКЛЮЧЕННЯ КАМЕРА ЗАДНЬОГО ВИДУ ДО МОНІТОРА ПРОВІДНИМ СПОСОБОМ
Примусове підключення камер заднього виду можна проводити за допомогою подачі живлення по дроту збудження або пускаючи паралельно провід, який буде мати власну харчування, при цьому у Вас не повинно бути схеми включення камери від ліхтарів заднього ходу. Даний спосіб підключення корисний для водіїв автобусів і вантажівок, які не мають дзеркало заднього виду. Тут камера заднього виду виступає в якості дзеркала заднього виду.
Підключення фронтальної камери. Камера підключається до постійного харчування авто (розводці магнітоли або ліхтаря підсвічування салону). Підключення живлення камери знаходиться в іншому кінці від камери, можна попередньо встановити вимикач. Камера буде включатися при заводі машини і працювати постійно, якщо у автомобіля передбачено попереднє відключення всього живлення. У фронтальних камер часто не є паркувальних ліній, так як їх застосовують для обгону. Про наявність паркувальних ліній у фронтальних камер уточнюйте відразу при покупці. Так само є задні камери які працюють за таким принципом.
Ще кілька типів камер. Камери, здатні працювати в якості камери заднього виду або фронтальної камери, мають петлю, після перерізання якої можна відключити паркувальні лінії і дзеркальність. Так само є камери, які при натисканні кнопки відключають дзеркальність.
Підключення штатних камер мало чим відрізняється від підключення камер заднього виду. Різниця лише в тому, що у штатних камер йде додаткові контакти для підсвічування номера, які підключаються до проводів підсвічування номера, світлодіодна підсвітка зустрічається білого і жовтого кольору, її може і не бути зовсім, якщо камера встановлюється в ручці багажника або на штатне місце, зустрічається варіант, де підсвічування зберігається, а в неї вставляється рідний патрон підсвічування з лампочкою від авто.
Підключення дзеркал і моніторів відбувається до 12В на постійній основі від живлення машини, при цьому вони не подають ознак роботи і включаються автоматично при задньому ході, коли на них приходить команда по відео шнуру від камери заднього виду. Не плутайте плюс і мінус.
Сподіваюся стаття про камери заднього виду виявилася для Вас корисною.